depilacja laserowa
Zaffiro Depilacja Odmladzanie Icoone ilipo

Laserowe usuwanie znamion, pieprzyków, brodawek
Laser w wielu dziedzinach medycyny wyparł nóż chirurgiczny. W CTL laserowo usuwamy znamiona barwnikowe (wypukłe i płaskie „pieprzyki”, brodawki wirusowe, „kurzajki”, brodawki dłoniowe, podeszwowe, tzw. basenowe), odciski, kłykciny, włókniaki miękkie, włókniaczki na szyi i dekolcie i wiele innych narośli skórnych. 

Laserem, w znieczuleniu miejscowym bezkrwawo i bezboleśnie, usuwamy narośl pozostawiając na skórze strupek. Ranka goi się około 10–14 dni (w przypadku głębokich brodawek wirusowych czas gojenia bywa dłuższy). Po zabiegu można normalnie funkcjonować, myć się, pracować. Gojenie najczęściej jest bezbliznowe.

Laser działa bezdotykowo, dlatego nie ma ryzyka zakażenia żółtaczką i wirusem HIV.

Guzki lub plamki na skórze koloru od jasno- do ciemnobrązowego nazywane są potocznie pieprzykami. Z medycznego punktu widzenia są to znamiona barwnikowe (naevus pigmentosus). Obawy przed znamionami, a w szczególności przed ich usuwaniem, wiążą się z powszechnym strachem przed nowotworami.

Nasi lekarze specjaliści mają ponad 20-letnie doświadczenie i praktykę w rozpoznawaniu i usuwaniu znamion, dlatego warto skorzystać z porady, a w razie potrzeby usunąć niechciane lub podejrzane znamiona. Znamiona usuwamy, w zależności od wskazań, metodą laserową lub chirurgiczną. Znamiona usuwane są w całości bez możliwości odrostu. Usunięcie laserem ma tę zaletę, że nie trzeba przecinać i zszywać skóry, dlatego gojenie jest łatwe i nie ma blizn pooperacyjnych.

Znamiona usuwane są ze względów estetycznych oraz ze wskazań klinicznych. W każdym przypadku wykonujemy BADANIE ZMIAN SKÓRNYCH W KIERUNKU ZŁOŚLIWOŚCI.

Cennik usuwania znamion, brodawek i innych narośli skórnych

konsultacja (wliczona w koszt zabiegu) 100 PLN
znamię barwnikowe (pieprzyk, brodawka), odcisk 1 szt 200-400 PLN
brodawki pospolite (kurzajki) 1 szt. 100-300 PLN
inne narośla skórne
(w zależności od wielkości i liczby)
100-400 PLN
grudki perliste, kłykciny 400-800 PLN
badanie dermatoskopowe (wliczone w koszt usunięcia) 100 PLN

 Zadaj pytanie lekarzowi

Jeśli potrzebujesz konsultacji lekarskiej, możesz dołączyć zdjęcie w celu ułatwienia diagnozy:
Akceptuję regulamin